banner

Lekce 3: Postupy při stavu nouze

Jeden z pozoruhodných věcí o moderním motoru letadla je jeho spolehlivost. Ve skutečnosti, to zvažovalo normu pro pilota k tomu, aby letěl celou kariéru v malý, píst poháněné letadlo a nikdy zažije katastrofální motorové selhání. Ještě, dokonce když motor selže to zřídka míněné "záclony" pro pilota. Co bylo jednou letadlo s dokonale dobrým motorem v chodu nyní stane se polo- účinný větroň s velkou zbytečnou váhou vpředu. Skutečnost je taková, že pořádně vycvičení pilotové mohou úspěšně zvládat motorové selhání.

V této lekci vy budete představený k několika technikám pro zacházení motorovým selháním v Beechcraft Baron 58. Samozřejmě, Baron je mnohomotorové letadlo, a selhání jednotlivého motoru vyžaduje nějaké velmi odborné školení které je za rozsahem tohoto sezení. Proto tato lekce výslovně kryt jak manipuluje s dvojitým motorovým selháním. Udělený, dvojité motorové selhání je vzácný, ale to může stát se, zvláště jestli vy máte kus smůly. (jinými slovy, toto by nebyl nejlepší čas pro vás investovat do Lotto lístek). Palivové znečištění, palivová smrt hladem, a palivový vyčerpání jsou jen několik málo důvodů pilotové vynalezli dohlédnout na to, aby oba motory zastaví operování zároveň. Navzdory zkušenosti dvojitého motorového selhání v Baron, tato lekce zajistí vám užitečné principy pro zacházení motorovým selháním v jakýkoli z jednomotorových letadel leteckého simulátoru, také.

Velká podívaná

Předtím, než my skočíme do naší diskuse o motorových chybějících procedurách, tady je základní popis co se stane během letové části této lekce.

Vy začnete lekci v konfiguraci plavby při létání v 170 uzlech přibližně pět mil na jih od Paineova pole v stavu Washington. Oba motory opustí současně. Dělání "brrrrrrrrrrrrr" zvuku motoru s vašimi sešpulenými rty nevrátí motory na lince. Kromě toho, to může zamlžit se nahoru čelní sklo.

Vaše první akce sníží nos letadla k tomu, aby ustanovilo řádný plachtit rychlost. Pak vy proběhnete motorovým chybějícím seznamem v pokusu o spustit znovu motory. Samozřejmě, motory nespustí znovu protože to by porazily účel lekce. Další, vy budete aktivovat GPS a najít nejbližší letiště. (já jsem již dal vám narážku kde to je v.) vy budete letět do středu toho letiště, krouží dolů shora, a přistane na ranvej vašeho výběru. (třebaže oba motory selžou při Baron, já budu mluvit o motorech v jednotlivý, spíše než množné číslo pro tuto lekci. Toto pomůže udělá lekci vhodnou pro jednomotorová letadla, také.)

To je velká podívaná. Jste vy připravený na šťavnaté detaily? OK, nechejte hry začněte, nebo, v instruktoru hovor, "nechají motory zastavíte."

Kdy motor opouští: Úplně první krokFigura 3-1

Velmi málo věcí jsou tak jistý jak řádné pilotující chování které následuje neúspěšný motor. Moment váš motor zahájí stávku měl bys ihned snížit nos k sklonu podélným osám těm budou poskytovat maximální rozsah plachtit rychlost. V Baron, tato rychlost je 115 uzly (figura 3- 1). Co dělá maximální rozsahový plachtit rychlost dát vám? Tady je narážka: Kdo je zahrabaný do Grantovy hrobky? Dává vám šanci na plachtit největší horizontální vzdálenost pro vaši přítomnou nadmořskou výšku (my převezmeme toto je žádný vítr podmínka pro všechny tyto příklady).


Figura 3-2

Můžete být překvapený k tomu, aby věděli že nejvíce píst poháněná letadla plachtila řady přibližně 10 1 (figura 3- 2). Ne, tam to nejsou vyhlídky to vy neuděláte letiště, jeden nebo druhý. Tato hodnota signalizuje že jestli vy jste 1,000 stop nad základní hladinou, kterou vy můžete plachtit 10,000 stopy vodorovně. Toto je pěkně působivé rozvažování ty nějaké účelové větroně plachtily procenta začátek kdesi kolem 18 1. Letadlo bez operačního motoru je mírně neúčinný větroň, ale to je větroň nicméně. S 10:1 plachtí procento, vy máte dobrou šanci na nalezení farmářského pole nebo letiště na které přistát letadlo. Samozřejmě, to je výhodnější než položit letadlo v letišti namísto pole kdykoli možný, pro několik důvodů. Nejvíce hnát <o,z> kterých jsou to vy nenajdou mechanismy letadla postavení kolem farmářských polí dokud nejsou melouch jak strašáci.

Jednou maximální rozsahový plachtit postoj je ustanovené a letadlo odvětvený, vy nyní máte důležitou volbu k tomu, aby udělala. Jestli vy jste blízko u země kdy selhání nastává, tam nebude příliš čas na to odstranění závad problém. Vaše první priorita v tomto příkladu je najít místo k přistát protože to je to, co vy už chcete něco dělat. Na druhé straně, jestli motor selhává v letu plavby, vy máte trochu více času a může běžet ačkoli motorový chybějící seznam před muset výhradně zaměřit se na přistání. Jak vy ovládáte motorové selhání mezi startem a let plavby je založený na vašem odhadu nadmořské výšky dostupné a životní prostředí přes kterou vy letíte.

Od tohoto motorového selhání lekce vyskytuje se v letu plavby, měl jsi jen dost čas rychle proběhnout motorový chybějící seznam . Zde je co měl bys kontrolovat a objednávka v kterém měl bys kontrolovat to.

Základní/zkrácený motorový chybějící seznam

(čísla odpovídají následujícím vysvětlivkám)

 1. Vzdušná rychlost: Smůla pro 115 uzly
 2. Naberte palivo selektory: Každý dát se do NA
 3. Palivová čerpadla: NA
 4. Směsice: BOHATÝ
 5. Alternativní vzduch nebo tepelná páka karburátoru: NA (jestli dostupný)
 6. Dynamo přepíná: OBA
 7. Křídla okenic: NAHORU
 8. Výbava: NAHORU
 9. Bezpečnostní pásy: Upevnil

Tady je krátké vysvětlení každé položky nahoře:

 1. My jsme již diskutovali o tom, proč my letíme v maximální rozsahový plachtit rychlost z 115 uzlů (figura 3- 3) .

  Figura 3-3
 2. My kontrolujeme zajistit, že oba nabere palivo selektory jsou nastavené na jejich NA pozice (figura 3- 4) .

  Figura 3-4
  Vy jste nemuseli věřit tomu, ale někdy kdy pilotové přepnou palivové nádrže oni náhodně nastavili jejich páky k OFF umístit. To je také možné náhodně uhodit páky s rukou nebo stopa, klepání je k OFF pozice nebo do pozice palivové nádrže která je prázdná (jako pilotova hlava v době vypínač byl přesunutá do OFF pozice).
 3. Baron má elektrická palivová čerpadla a by měli být otočil na pomoct ustanovit nějaký přerušený tok paliva (figura 3- 5) .

  Figura 3-5
 4. Směsice jsou kontrolované zajistit, že oni jsou v plném předsunutém postavení, znamená, že tyto páky neomezí palivo vtékat do motoru (figura 3- 6) .

  Figura 3-6
 5. Toto Baron nemá alternativní vzduch páky, které akt jak pomocný zdroj vzduchu v případě, že airflow skrz vzduchový filtr se stává zablokovaný. Jestli se to stalo, my bychom chtěli pohybovat je k NA umístit. Toto je hodný k pamatovat si pro další letadla, která vy vletíte letecký simulátor .
 6. Kontrolování , které dynamo vypínače jsou nastavené na OBA je důležitý protože oni mohli by být narazili do náhodně a udeřili OFF umístit (figuru 3- 7) .

  Figura 3-7
 7. Pamatujte si, že křídla okenic vytvoří vlečení, tak vstává ti co nejdříve .
 8. Výbava vytváří vlečení, také. Jestli vy máte nadmořskou výšku, zvedněte výbavu. Ať tak nebo onak, jestli vy jste v nízké poloze, možná, že bys mohl potřebovat přistát, tak držet dole jim. Ale vy nebudete plachtit pokud .
 9. 9. To může dostat hrubý, tak pobyt zapnul na přezku .

(poznámka: Od tohoto mnohomotorového letadla, my bychom normálně péro oba vrtule v motorovém selhání upraví. Opeření míní táhnutí podpěra páky pokud na zádi jak jsou ty jen možné, aby omezily vlečení produkovaný volným doběhem vrtule. My nediskutujeme o opeření vrtule v této lekci. Vy můžete, ať tak nebo onak, předpokládat, že já opeřím oba vrtule v našem výsadkovém hnízdě pro vás. V skutečném životě, ať tak nebo onak, musel bys opeřit vaše vlastní hnízdo). Pro dozvědět se o vrtulích opeření, podívej se na Letící dvoumotorové letadlo v učebním centru.

Předmět motorového chybějícího seznamu je dostat chod motoru znovu. Vy nechcete nouzově přistát, pokud vy ne- jste přinucení, přímo? Jestli vy podařili se dostat ten motor restartovaný, jediný problém vy nyní čelíte je vysvětlí vašim pasažéřům proč náhle začíná to být klid v kabině pilota (a proč vy náhle jste začali pocení protože pasažéři nemají rádi vidět tyto dvě věci vyskytovat se společně). My budeme předpokládat, že vy jste nebyli schopný spustit znovu motor za účelem této lekce. (pamatovat si, třebaže já mluvím o motorovém selhání v jednotném tvaru, já odvolávám se na oba motory pro Baron.)

Jsoucí nosatý o nosu

Jako já jsem již zmínil se o, dokončení tohoto seznamu přebírá že vy jste v rozumný dost nadmořské výšky k tomu, aby udělala takovou věc praktickou. Jestliže to bere jen několik sekund k tomu, aby proběhly tímto seznamem, neměl byste moc klesat během jeho dokončení. Měl bys, samozřejmě, udržovat 115 uzly při dělání toho. Velká otázka je: Vy byste opustili nos ukazování v jeho aktuálním směru, nebo bod to někde jinde jak vy dokončíte seznam?

Profesionál myšlení drží ty bezpečnostní- vědomé si piloty vždy by měli bezpečný přistávací bod na mysli kdykoli a kdekoli oni letí. Jinými slovy, dobrý pilot vždy vyzvídá pro bezpečný přistávací bod v případě motorového selhání momentu on nebo ona odstartuje. Samozřejmě, letiště vždy by bylo preferovaným přistávacím bodem protože to má dráhy, mechanismy, a prodejní automaty. Otevře pole je další nejlepší volba jestli není žádné letiště poblíž (ale jestli má prodejní automat uprostřed toho, prosím se vyhněte tomu). Na motorovém selhání, pilot mimoděk a reflexně otočení směrem k letišti nebo pole a proběhne motorovým chybějícím seznamem. Jednou seznam je dokončený, pilotova plná pozornost nyní může být věnovaný přistání letadla. Jestli motor opouští v nízké poloze, pak pilot muset ihned věnovat všechno jeho nebo její pozornost konfigurujícímu letadlu pro bezpečné nouzové přistání před dokončením motorového chybějícího seznamu (jestli je tam dokonce čas na to dokončit to, samozřejmě). Motorová selhání po startu jsou dobrá příkladem toho scénář. Tam je často malý nebo žádný čas na to hrát se seznamem kdy letadlo je jen několik set stop ze země.

V této lekci, vy zažijete motorové selhání v 8,000 stopy bídná mořská hladina (MSL), která dává vám přibližně 7,400 stop nad základní hladinou (AGL). Budete mít dost času dokončit motorový chybějící seznam v tomto příkladu. Jednou dělaný, měl bys užívat vaši GPS (figuru 3- 8) najít nejbližší dostupné letiště.


Figura 3-8

Jak jste učili se čtením GPS materiálu v Learning Centeru, vše, co musíte udělat je podotknout malé letadlo v malém pohybující se mapovat okno směrem k malému letišti k tomu, aby začalo posun směrem k tomu. Toto nebude vstupovat vy z letiště, možná kymácení letadlo nahoru do malého malého míče.

Kvůli tomu "médium" já jsem zmínil se o v Commercial Lessonu 2, já předpovídám že Paine Field bude nejbližší letiště vám. To je ohromný bylo duševní. To je také ohromná bytost jeden kdo píše tyto lekce, které pomohou zajistí, že já jsem duševní téměř 100 procent z času. Tak podotkněte váš nos směrem k Paineovi Field a připravujte zažít Painea. Pojďme také připravovat pro další krok v tomto nouzovém přistání.

Redukujte bolest nouzových přistání

Paine Field má tři dráhy pro vaše přistávací potěšení (figura 3- 9).


Figura 3-9

To také má řízení letového provozu věž. Jakmile vy jste špičatí směrem do letiště, měl bys uvážit dělání "signálu o pomoc" volání. Toto je kde vy přenášíte slova, "signál o pomoc, signál o pomoc, signál o pomoc" na vhodná vysokofrekvenční. Kdybys měl motorové selhání v měsíci června vy byste ne, ať tak nebo onak, přenášíte, "Juneday, Juneday, Juneday." Ne jeden by rozumět co máte na mysli, ani by byl kdokoliv se starat co máte na mysli. "signál o pomoc" je mezinárodní termín pro, "mám naléhavý případ a potřebuje pomoc." Zřejmě, bylo by dobré přenášet na Paineovi Tower- ovo četnosti od vás máte váš naléhavý případ tam. Jestli vy ne jste neznali věž četnost, pak měl bys přenášet na mezinárodní letectví záchranná četnost z 121.5 MHz. Vy dostanete jistě něčí pozornost zde. Objekt je informovat někoho vašeho problému a získá nějakou pomoc možnou.

Jestli vy přenášeli na Paineově věži- ovo četnost, kontroler by byl nejspíše by zeptal se Vás na povahu vašeho naléhavého případu. Měl bys říct mu že oba motory jsou neúčinné a že vy zamýšlíte dělání nouzového přistání v Paineovi. Kontroler by byl nejspíše by vyčistil celé letiště dopravy a udělá to "letiště den pro Bob" (jestli Bob je vaše jméno), znamená, že vy máte místo všechno vy sám. Kontroler mohl by pak ptát se jakého druhu pomoci, kterou rád bys. Někdy oni budou nabízet válet jeřábové automobily na odklizení vraků v případě, že vy jste potřebovali ten druh pomoci. Já bych ne-, ať tak nebo onak, ptát se jich jestli mohli by válet náklaďáky zásobování místo toho. Chcete kontroler k tomu, aby mysleli , že vy jste lační po bezpečí, ne sendviče.

Přistání do větru je důležitý cíl během nějakého naléhavého případu. Toto zajistí vám nejpomalejší rychlost přistání a nejkratší možné přistávací vzdálenosti. Proto při hovořící Paineově věži, kontroler by byl nejspíše by informoval vás o ranveji která je skoro úplně uspořádaná do větru. Vybírejte to jeden. Pro tuto specifickou lekci, tam nebude žádný vítr v Paineovi dnes. (nejen jsem duševní, já také ovládám vítr. Já miluji tuto práci.) toto znamená, že vy máte volbu přistání na nějaké ranveji a v nějakém směru vy vyberete si. Dané tyto volby, já bych jistě bych měl rád přistání na dlouhé ranveji, která je 34L/16R. Měl bys mít rád to, také. Jen nezkoušejte a letět fantazii.

Nouzové přistání

Teď, když vy jste zvolili udělat vaše nouzové přistání v Paineovi Field, nechejme rozhovoru o technice pro dělání toho. Možná jednotlivá nejdůležitější položka v procesu nouzového přistání je zůstávat plachtění vzdálenosti letiště. Zřejmě budete muset kroužit dolů shora letiště, nakonec doručování sebe na ve směru větru noha ranveje vybrané pro přistání. To je nejlepší k tomu, aby vyhnulo se dělání přímého přiblížení s motorovým selháním kdy vy můžete letět upravený pravoúhlý způsob provozu (figura 3- 10)

.

Figura 3-10

Proč? Létání pravoúhlý vzor zajistí vám větší volby pro korekční nějaké chyby před soudem jste udělali o klouzavé vzdálenosti letadla. To je jednoduše cesta příliš obtížný k tomu, aby odhadovala jak dobře vy plachtíte při létání na dlouhý finální v porovnání s létáním paralela k ranveji pak otočení základu a finálního. Můžete změnit měřičství pravoúhlého vzoru k tomu, aby dosáhl ranveje jak je ukázáno ve Figure 3- 11. To je těžké mnohem víc změny váš plachtit rozsah během dlouhého konečného přiblížení.


Figura 3-11

Od vás plachtíte přímo směrem k středu letiště, začít po levé ruce otočení používání mezi 20 a 30 míry banky kdy vy skončíte střed komplexu ranveje. Kroužící vlevo nad letištěm vám dovolí vidět to snadněji během sestupu od pilot často sedí nalevo letadla. Toto je známý jako sestupná spirála. Váš cíl zde je modifikovat bankovní úhel mírně během sestupu aby zůstával přes zeměpisný střed komplexu ranveje. Toto držíte vás v nejlepší pozici z která vybrat si nejpřitažlivější přistávací dráhu jak vy dostane blíž k polnímu vyvýšení.

Z tohoto bodu na dolů, vy stále sledujete, plánování, rozparcelování a machinace.

Kdy vy jste přibližně během 2,000 stop letištního vyvýšení, měl bys rozhodnout o nejlepší ranveji použití pro nouzové přistání. Od Painea je 606 stopy nad mořem, vy budete chtít udělat toto rozhodnutí kdy vy jste přibližně 2,600 stopy MSL. V této době, ptejte se vás sám kudy na vás potřebujete manévrovat aby rozbalili na ve směru větru noha vhodné přistávací dráhy. Jestli jedna ranvej je podporovaný kvůli větrným podmínkám, vy jistě budete chtít manévrovat aby rozvinutí letící ve směru větru a paralela k ranveji. Váš cíl by měl být letět odbočí ze střední dělicí čáry vozovek ranveje vzdáleností přibližně jednoho tří čtvrtí na jednu polovina míle (figura 3- 12). Toto by měl držet vás uvnitř plachtění vzdálenosti požadované ranveje.


Figura 3-12

Jestli vy jste plánovali to pořádně, měl bys skončit midfield, letící ve směru větru v nadmořské výšce mezi 2,000 a 1,500 stopami AGL. Váš cíl je skončit z boku lodi práh ranveje v přibližně 1,000 stopách AGL (figura 3- 13).


Figura 3-13

Jak jste učili se v předchozích lekcích, jestli vy jste příliš nízko nebo vysoko z této pozice, vy můžete modifikovat tvar vzoru k tomu, aby pomohl vám plachtit do ranveje. Během této části lekce, ověřte si, zda vy užíváte klávesnici nebo klobouk vypínač na vaší ovládací páce k tomu, aby držela oko na pozici ranveje. Plán na otočení na základní nohu kdy ranvej je 45 stupně vlevo od křídla jestliže ne jen trochu dříve. Všeobecně (dokonce když vy nejste generál), to je vždy lépe být malý vysoko než příliš nízko při přistání bez použití motoru. Vy můžete vždy klesat ale je to velmi obtížný zisk nadmořská výška kdy strojový na dovolené. Z boku lodi poziční ve směru větru, jak vy letíte základ a finální nohy určí zda vy budete schopný plachtit do ranveje. Vaše schopnost k tomu, aby odhadovala plachtí vzdálenost a modifikovat vaši dráhu letu je věcí praxe a zkušenosti.

Na základní noze, ať tak nebo onak, vy jste v dobré nejlepší pozici k tomu, aby dokončila nouzové přistání seznam který následuje:

Základní/nouzové přistání seznam

 1. Vzdušná rychlost: 115 uzly až do připravených roundout a září
 2. Směsice: Nečinné přerušení
 3. Ventil odpojení přívodu paliva,: OFF
 4. Spínače zapalování: OFF
 5. Křídla okenic: Jak požadovaný
 6. Výbava: Dolů
 7. Hlavní spínač: OFF
 8. Dveře: Otevřete před přistáním

Tady je krátké vysvětlení každé položky nahoře:

 1. Vy chcete udržovat 115 uzly do té doby, než vy jste v pozici kde vy nepotřebujete nejlepší plachtit schopnost letadla. Nejspíše toto bude kdy vy začnete roundout pro přistávací záře .
 2. Před přistáním, směsice by měly být nastavený na zahálet přerušení k tomu, aby předešlo sklánějícímu se palivu nebo náhlý motor spustí znovu v době, kdy vy neočekáváte ani chcete to .
 3. Ventily odpojení přívodu paliva, by měla být nastavený na OFF předejít unikáním palivům netěsností po přistání nebo dopad .
 4. Spínače zapalování jsou nastavená na OFF podobně předejít neočekávanému motorový spustit znovu, mezi dalšími důvody .
 5. Křídla okenic jak požadovaná. Pamatujte si, jestli vy přistanete v poli, vy budete chtít přistání s plnými klapkami (podle možností) redukovat vaši rychlost přistání .
 6. Podvozek by měl být dolů před přistáním pokud vy ne- budete přistání na vodě nebo podobné povrchy, v kterém případ můžete chtít udělat dát větší rychlost přistání. Ne, my neděláme toto předejít frňáku plácání na hlavě. My tak uděláme aby zabránili letadlu z bočných rázů vpřed do vody na přistání, možná má za následek plesknutí přes, stejně jako delfín dělá (kterého vy nechcete dělat od žádného volného lehkého jídla makrely obecné je zapojený) .
 7. Hlavní spínač předposlední položka která je vypnula. Toto minimalizuje zdroj vznícení který <by> mohl začít po- spěšném ohni. To je naposledy protože, na letadlech jako Baron, to bere elektřinu k tomu, aby snížila křídla okenic a výbava .
 8. Nakonec, vy chcete prasknout dveře letadla otevřít. Toto zabraňuje dveřím z toho, být rozviklaný jestli přistání je hrubý, znamená, že budeš mít snadnější čas vystupování letadlo jestli požadované .

Protože účel této lekce je cvičit vás v plachtíte procedury, já proběhnu motorovým chybějícím seznamem pro vás během letu. Já chci, abys soustředila se na údržbu řádný plachtit rychlost a zbývající uvnitř plachtění vzdálenosti ranveje.

Dobře, to je základní kurz zacházení motorového selhání za letu. Já chci, abys opakovaly tyto lekce tak mnohokrát jak vy potřebujete vyvinout vaši dokonalost. Nepochybně, to je mnohem víc vyzývavý k tomu, aby ovládalo dvojité motorové selhání v Baron než to je, říká, Cessnův Skyhawk SP Model 172. Baron letí trochu rychlejší a sestoupit trochu rychlejší. Nicméně, jestli vy můžete úspěšně přistát toto letadlo v Paineovi Field, vy můžete pravděpodobně přistát nejvíce nějaké jednotlivé motorové letadlo pod stejným podmínkami, také. Principy představený zde jsou generické, ale vy najdete vhodný pro většiny jiných simulačního- psaly letadla.

Kliknout na Leťte tuto lekci připojit k praktikovat co vy právě jste učili se.