banner

Lekce 2: Hospodaření s energií

Představte si sezení na zadní straně bídného rodea býk jak vrata otevřou a publikum na zdraví. Vy jste vytrváte ze všech sil, lituje den vy jste vzdali se bytosti vegetarián. Sázky jsou vysoké protože velký stejk, které vy jezdíte je ve vzácné formě a v mocné špatné náladě. Potom co zdá se pravděpodobné hodiny zkoušející řídit vůl, vy jste vyhození ze zvířete a vašeho života ušetřeného rodeem klauni.

Co toto muset s létáním proudového letadla? Bez dobrého porozumění hospodaření s energií, vy pravděpodobně budete cítit něco podobný jízdě divoký býk při zkoušející sestoupit proudové letadlo a zastavený na ranveji. Jediná věc chybějící z tohoto scénáře bude rodeo klauny. Jako jízda vůl, ovládání proudové letadlo míní porozumění jak řídit jeho energii.

Sestupy

My jsme pokryli spojené s dostáním základních bodů vy nesený vzduchem a rovnací stroj mimo v nadmořské výšce plavby. Teď vy jste zvědav jak mohou sestoupit a být na správném místě v pravé rychlosti a nadmořské výšky pro přistání. Kdy přichází čas na to začít sestup, musíte dokončit několik důležitých úkolů k tomu, aby skončily v správném místě a v pravý čas. Před ve skutečnosti úvodní sestupu, vzdušná posádka musí dokončit následující:

  • Plánovat kdy začít sestup .
  • Dostaňte ATIS a další informaci vztahující se k přístupu a přistání .
  • Počítejte (nebo odhad) přistávací váha letadla .
  • Určete plácnutí nastavovací a Vref rychlosti pro přistání .
  • Určete vhodnou přistávací dráhu a přístup požadovaný .
  • Instruujte posádku na specifikech přístupu .
  • Dokončete Descent seznam .

Sestup plánování

plánování sestupu není banální věc. To vyžaduje nějakou odbornou znalost - ale my ukážeme vám základy požadované k tomu, aby dostaly většinu požitku z vaší zkušenosti leteckého simulátoru. Tak tady jsou fakta na slézající.

Letadlo vybavený proudovými stroji dosáhne jejich nejlepší výkonu ve výškový kde vzduch je tenký a spotřeba paliva je nízký. Letadla chtějí lézt na vysoko rychle, a zůstávat tam pro dokud možný. Ačkoli se to může je lepší pro výkon letadla, příkrý vysokorychlostní sestup není nejvíce příjemnou zkušenost pro pasažéře. Tak, bědy !, my musíme si najít cestu k jsme sestoupili z nadmořské výšky v pohodlnějším poměru. Po tom všem, během sestupu poslední věc vy chcete vaše pasažéře k tomu, aby dělal, byly přehodit jejich ruce jejich hlava jako oni na divoké rollercoaster jízdě, přímo?

Vzdušná posádka létání velká letadla ve vysokých polohách chtějí sestoupit používání 3:1 princip. To je, pro každé 3 míle námořní (nm) cestovaly vpřed, oni sestoupí 1,000 stopy. Tento poměr produkuje stejný 3- stupňové klouzání se svažove vy typicky použijete na konečná přiblížení. Tam jsou dvě klíčové komponeny sestup plánování: 1) kdy začít sestup, a 2) který poměr sestupu použít.

Kdy já začnu můj sestup?

Pro vyřešit kdy měl bys začátek svisle z vaší cestovní výšky, vy potřebujete znát bod a nadmořská výška kde chtěl bys být tu vaše cesta. Pro jednoduchý let za viditelnosti, možná, že bys mohl chtít být v typické nadmořské výšce dopravy (1,500 AGL) jak vy vstoupíte do vzoru. Komerční dopravní letadla často muset následovat IFR Standard Terminal Arrival Route procedura (nebo STAR - která, mimochodem, je nejen užívaná v noci) ta diktuje nadmořská výška a rychlost v které vy potřebujete být v místě podél specifikované cesty. Například, STAR mohl by žádat že vy sestoupíte křížit se 30 DME opravu z ABC VOR v 10,000 stopy a udržují 250 uzly (myslím si my jsme mohli volat toto padající hvězda , ale my ne).

Pro vyřešit vaše východisko, nebo "vrchol Descent, " při následující 3:1 pravidlo, odečtěte vaši cílovou nadmořskou výšku z vaší aktuální nadmořské výšky a násobte tuto odpověď třemi. Toto dá vám počet mil z vašeho cíle toho vy potřebujete začít váš sestup. Zvažujte následující příklady:

Jestli my letíme v 8,500 stopy a chtějí být v 1,500 stopách na letišti, počítat váš bod sestupu tímto způsobem:

8.5 Naše začínající nadmořská výška, v tisíce stop
-1.5 Odečtěte naši cílovou nadmořskou výšku, v tisíce stop
-----
7.0 Naše nadmořská výška k tomu, aby ztratila, v tisíce stop
x 3 Kouzlo 3:1 násobitel
-----
21 Míle námořní z letiště

Tady je další jednoduchý způsob jak počítat toto ve vaší hlavě. Jakmile vy znáte nadmořskou výšku, kterou vy chcete ztratit v sestupu, násobí to třemi určit míle z opravy, kterou vy byste měl být. My budeme užívat toto během lekce pro monitor náš pokrok během sestupu, který pak říká nám jestli my potřebuje udělat upravení po cestě.

Podle náš STAR instrukce výše uvedený příklad, kdybychom byli křižování v 28,000 stopy a potřebovaly být v 10,000 stopách 30 míle z VOR, naše kalkulace by byly následující:

28 Naše začínající nadmořská výška, v tisíce stop
-10 Naše cílová nadmořská výška, v tisíce stop
----
18 Nadmořská výška k tomu, aby ztratila, v tisíce stop
x 3 Kouzlo 3:1 násobitel
----
54 Míle námořní z našeho bodu cíle

Zde jde legrační část tohoto příkladu (a žádný rodeo klauni jsou zapojení). My potřebujeme začít náš sestup 54 nm z našeho cílového bodu cíle - 30 DME oprava z ABC VOR. Toto znamená my potřebujeme dodat dodatečný 30 nm k této 54 nm figuře a začít náš sestup 84 nm (54 nm + 30 DME) z ABC VOR.

Vy můžete pobavit se chladně uvažující body sestupu a potom létání je kontrolovat vaše předpoklady. Další důležitý prvek rovnosti je aktuální poměr sestupu, který vy užíváte během profilu sestupu.

Jaký poměr sestupu dá mi tam?

Používání pravého poměru sestupu v stop za minuta (fpm) bude klíč k přicházení ve vašem cílovém cíli v řádné nadmořské výšce. K tomu, aby udržoval náš 3:1 profil sestupu, my můžeme počítat požadovaný poměr sestupu násobením naše odhadovaná země rychlost pro sestup do šesti.

Pro určit vaši zemi chvátat

Dívejte se v horním levém rohu Nav displeje .
-nebo-
Předložte GPS kliknutím Display/posedový GPS ikona

Ale jak bude vy víte co vaše traťová rychlost bude v sestupu předtím než vy sestoupíte? Náš počáteční sestup profilu rychlost z nadmořské výšky bude přibližně 0.74 mach (nebo asi 400 uzly mlely rychlost). Tak, vy můžete použít 400 uzly jak vaše počáteční země rychlost během sestupu a počítá požadovaný poměr sestupu násobením 400 (uzly) do 6 dostat 2,400 fpm.

Tak, v naší výše uvedený příklad, v 84 nm z ABC VOR, začne 2,400 fpm sestup.

V plavbě, vy jste cestovali asi okolo 400 uzlů s N1 navést kolem 71 procent. Pro sestup, zpočátku redukuje váš N1 60 procent 62 procent zadržet před přes překročení rychlosti letadlo.

A velmi rychle způsob jak odhaduje váš poměr sestupu je uvážit následující:

Nad 25,000 stopami 300 uzly v 2,500 fpm
Pod 15,000 stopy 250 uzly v 1,700 fpm
200 uzly v 1,400 fpm

Jak rychlý je příliš rychle?

A subtilní kus rovnosti je regulace otáček. Tam jsou dvě místa vy budete potřebovat modifikovat váš profil k tomu, aby zůstával parametry: během sestupu jak vy sestoupíte do tlustého hustého vzduchu, a na úrovni mimo bod kde můžete potřebovat začít zpomalující dolů k setkat se se žádným přiřazeným omezením rychlostmi (například, zpomalující 250 uzly).

Teď, je to velmi důležitý pro pamatovat si FAA regulaci ty limity vzdušná rychlost k ne víc než 250 uzly kdy vy jste pod 10,000 stopy. V lekci, my zůstaneme dole tuto vzdušnou rychlost, ale to bude důležitý pro pamatovat si na váš checkride.

Jak vy sestoupíte do tlustého vzduchu, vaše měrná jednotka vzdušné rychlosti změní z procent z rychlosti zvuku (mach) zpět do uzlů. Pro předejít těsnému úniku létáním příliš rychle kdy to není vhodný k tomu, aby dělalo tak, vy můžete určit tento práh oznámením " tyče holiče" - červená a bílá pruhovaná tyč, nebo jehla, zobrazený na horní levé straně rychloměru. Tato jehla označuje "nikdy převyšovat rychlost" pro letadlo. Během sestupu, tyč holiče zvyšuje směrem k jehle rychloměru a levý bez dozoru, bude nakonec zkřížit cestu. Měl by toto stát se, budete mít rychlost nadnormální podmínka na vašich rukou jak značený "kliknutím klapání" slyšitelné varování, které také zní jako copilot- ovo štěbetající zuby protože on je docela nervózní do nynějška. Pro vyhnout se toto, redukuje N1 45 procent a udržuje 310 320 uzlů během zbytku vašeho sestupu.

Tak vy jste sestoupili z nadmořské výšky plavby, vy budete zásobit všechny druhy energie kinetické jak vy jdete dolů útočení ve víc než 300 uzlů. Všechno tyto práce proti Vám jak vy dosáhnete vašeho cílového bodu a potřeba k tomu, aby zpomalila. Řešení je snadné. Během vašeho sestupu plánování, počítejte s dodatečným 5 nm ustálit a zpomalit se vašemu cíli rychlost v nečinná. V naší výše uvedený příklad, toto by mínit začátek vašeho sestupu v 89 nm z ABC VOR, přicházení v 10,000 stopách 35 míle z VOR. Jednou rovnací stroj v 10,000 stopách, redukujte sílu let nečinnému a břeh 5 nm krvácení mimo rychlost do té doby, než vy dosáhnete 250 uzlů. V tomto bodě, zvýšení dusí N1 z 52 55 procent a udržuje 250 uzly.

A nyní slovo varování z vašeho sponzora- -mě. Jestli vy jste používali automatického pilota s autothrottles dovolil, vás nemusíte zpomalit v času na to setkat se s vaším přecházejícím omezením. Ve druhém výše uvedený příklad, autothrottles dostat, že vy jste zpomalili 250 uzly, ale ne 30 DME opravou. Typicky, autothrottles může vzít až 7 minuty k tomu, aby zpomalily. Vy můžete kryt velká vzdálenost v tomto množství času. Bez přístupu k Flight systém řízení (FMS), nejlepší způsob jak ovládat toto je uvolnit autothrottles jak vy vezmete na mušku 5- nm vést podotknout a nastavit sílu let zahálet ručně. Volitelně, vy můžete použít 10- nm vedete bod k tomu, aby odpovídal za nastavený čas a vzdálenost požadovaný pro autothrottles zpomalit.

Samozřejmě, jako východisko z nouze, vy můžete vždy rozmístit kazisvěty (nebo fofry brzdy) stlačením LOMÍTKO (/) klíč. S pečlivým plánováním, jako výše uvedený schody, vy byste měl být úhrnem pozice pro váš přístup a přistávací profily.

Teď vy jste energetičtí manažeři protože 3:1 pravidlo na plánování sestupu je pravdivý pro nějaké letadlo vy letíte, takový jak Cessna Skyhawk a Beechcraft Baron 58, a v nižších nadmořských výškách a vzdušných rychlostech. Možná já bych měl nyní volat vás veškerá bytost, pán prostoru, času, a dimenze protože tak málo lidí vůbec kdy zvládnou energii, mnohem méně hlavní to v Boeingu 737. OK, já nezavolám vás to ještě. Všechno já říkám je dá této lekci zkouška a praktikuje principy, které vy jste učili se zde. Větší síla vám!

Ok, ahoj v kabině pilota. Kliknout na Leťte tuto lekci připojit k praktikovat co vy právě jste učili se.