banner

Lekce 3: Úplné ILS přiblížení

Před lety pilot - instruktor byl dotazovaný co dopisy "ATP" mínily. On odpověděl, "vždy totálně zdatný." Dobře, to ne docela neznamená, že, ale definice je blízký dost pro naše účely. Po tomto lekci vy budete "téměř" totálně dovedný v létání ILS přístupů v Boeingu 737.

Tato lekce kryt detaily dělání ILS přístupu k Boeingu 737. V tom, budete mít šanci na použít všechno co vy jste učili se na dvou předchozích ATP lekcích. Tak nechejme začněte na začátku přístupu.

Přístup Self - Briefing

Teď, když my známe místní letiště stavy, místní nastavení výškoměru, a očekávaná aktivní ranvej pro příjezd, my můžeme začít dostat organizovaný pro přístup. Toto je zvláště významný od hlavního orgánu- -váš mozek- -je zapojen do těchto procesu. Teď je čas na to recenzovat mapu sestupu pro přístup, který vy budete letět. Jestli vy ne jste neudělali tak již, toto je vynikající čas na to užívat automatického pilota k tomu, aby letěl letadlo zatímco vy zaostříte vaši pozornost na přístupu informace. (vy můžete číst můj článeček, Automatický pilot zásady , nebo vy se můžete učit daleko víc o tom v Učební centrum článek, Používání automatického pilota .)

 • Před -- přístup rozprava by měla konat se před dosažením počátečního přístupu oprava. Ověřte si, zda vy máte správný graf pro letiště, ranvej a přístup užívaný .

Klíčové prvky rozprava zahrnují následující:

 • Letištní vyvýšení .
 • Primární pomoc navigaci a jeho četnosti .
 • Směr směřující do vnitř kurs .
 • Nadmořská výška v která plachtí svah je zachycená .
 • Jméno konečného přiblížení upevní .
 • Minimální sestup podotkne (jako nadmořská výška, DME, nebo čas, v závislosti na typu přístupu) .
 • Zmeškaný sestup .
 • Nějaké specifické viditelnostní požadavky (jako 1 míle nebo 5,000 stopy) .

Vy nejspíše ne naladění rádia a nastavovací směřující do vnitř kurzy v tomto bodě. Toto bude udělaný kdy je čas pro Approach seznam. My ještě potřebujeme následovat standardní příjezdovou proceduru nebo následovat ATC's instrukce jak oni vektor nás dolů z nadmořské výšky plavby.

Přístup

My jsme již pokryli základy sestupu plánovacího a regulace otáček a nyní je čas přechod do letištního prostředí a země. Jako pilot leteckého simulátoru vybaveného vhodným přístupem štítky pro letiště a ranvej, tam je často pokrytí propast v grafech mezi koncem příjezdu a vstupu na mapovaný sestup pro ranvej volby. Jestli vy jste letící používání ATC rysů v leteckém simulátoru, vy budete radar "vektor" (daní specifičtí předmětové záhlaví k tomu, aby letěla) na finální kurz přiblížení. Jestli vy letíte bez ATC, vy budete potřebovat plánovat být v jisté nadmořské výšce, rychlosti, a záhlaví k tomu, aby úspěšně zachytit finální kurz přiblížení pořádně konfigurované.

Přístup a přistání tipů

 • Be 3,000 stopy AGL kdy 10 míle námořní z ranveje: Řadit - křídla okenic 15 a 160 uzly
 • Be 1,500 stopy AGL kdy 5 míle námořní z ranveje: Řadit - křídla okenic 30 a 150 uzly

Figura 3- 1

A hrubý odhad "od oka " pro tento přístup oblast přechodu je plánovat být 3,000 stopy AGL v 10 míli námořní (nm) z letiště, zatímco pořádně konfigurovaný a ustanovený na rádiovém majáku. Blížící se těmto 10 nm bodu vy chcete být zpomalíte k ne víc než 170 uzly s křídly okenic se dají do 5. (ukázaný ve Figure 3- 1) jak plachtit svah "jde na živu" (začíná posun pryč z plné výchylky) vy budete chtít rozšířit výbavu, zvýšit křídla okenic 15, a zpomalí se 160 uzly. V 3,000 AGL a 10 nm ven, vy byste měl být blízko u záchytný, jestliže ne na, plachtit svah.

Mějte na paměti že tyto jsou přibližné nadmořské výšky a vzdálenost k tomu, aby umístily vás blízko u 3 stupňové sestupová dráhy pro konečné přiblížení. Každý přístup je odlišný od počítat s položkami jako terén nebo obstrukce země. V konečném přiblížení upevní (FAF) nastavit křídla okenic 30 pro přistávací, nastavit sílu mezi 53 procent a 55 procent N1, a letí plachtit svah dolů k měkkému přistání.

Zda vy jste vektor ATC nebo následovali vaši vlastní sestupová dráhu, klíč k úspěšnému přístupu a přistání je připravené. Toto znamená, že vy máte právo graf ven pro přístup ( jak jste již udělali během vašeho seznamu sestupu pravého?) a mít laděná rádia do správných četností a nastavily směřující do vnitř kurs. Rozprava vy sám na sestupu a klíčový nadmořské výšky je důležitý, jak má řádný duševní obraz procedury abys mohl zůstat před přístupem.

Přístup a přistáníFigura 3- 2

Jakmile vy jste ustanovení na rádiovém majáku s plachtit indikátor svahu "na živu, " konfigurovaný s výbavou dolů, křídla okenic dala se do 15, a zpomalující vaší cílové rychlosti z 150 uzlů (nebo vhodný Vref rychlost pro vaši váhu, jestli vy jedete do toho stupně zaostřeného), vy jste připravení zachytit plachtit svah a letět to na dolů k ranveji. V bodu klouzání svah zachytí zdolu kde vy jste ještě "jedni bod nízký" (jak jsou ukázáno ve Figure 3- 2) s plachtí jehlu svahu posunujícího se dolů, nastavily finální přistávací klapky 30 a nastavily vaši sílu do asi 53 procent N1. Začněte vaši smůlu dolů k 0 stupňům a monitor vaše pozice zanechala nebo právo vztažené k rádiovému majáku a vysoký nebo nízký vztažený k plachtit svah.

Sledování ILS

Nejlepší způsob jak letět ILS přístup s jehličími centrovanými je být pořádně konfigurovaný, odvětvený, a na rychlosti v konečném přiblížení oprava. Pro správné úchylky dráhy letu, udělejte častý, malý korekce při sledování rádiového majáku a plachtí svah. Čekání příliš dlouho upevnit úchylku pošle vám do "pilota indukované kmitání" stává se vy další za procesem. To může také mít za následek srážení několik stromů ne zůstává na plachtit svah.

Sledování plachtí svah

Jestli vy jste nad plachtit svah se smůlou správně navést 0 stupně, pak redukujte vaši smůlu k tomu, aby znovu získala plachtit svah zatímco současně snižování síly do 1 procent 2 procent N1 držet vaši vzdušnou rychlost ze zvýšení. Jestli vy jste pod plachtit svah se smůlou správně navést 0 stupně, pak zvyšte vaši smůlu mírně znovu získat plachtíte svah zatímco současně přidávání síly (1 2 procent N1) držet vaši vzdušnou rychlost z klesající. Tajemství zachytí umíněný plachtit jehlu svahu je udělat smůlu a výkonový mění současně. Toto pomáhá vám udržovat požadovanou vzdušnou rychlost během dopadení. Jestli vy jste na plachtit svah a váš vzdušná rychlost je buď příliš vysoko nebo příliš nízko, pak udělejte 1 2 procent N1 výkonová úprava při posunu vašeho zdvihače udržuje požadovanou smůlu. Jestli vaše smůla není stabilizovaný, budete mít těžký čas chycení a pobyt na plachtí svah. Jestli vy udržujete konfiguraci, smůlu, a výkonový nastavení poskytla, užívat malá výkonová upravení udržovat plachtit svah.

Sledování rádiového majáku

Jestli vy jste zanechaní námezníkova kursu ale na záhlaví: zahnout vpravo 2 stupně, úroveň křídla a mají strpení. Jak vy znovu získáte rádiový maják, otočení zpět k vašemu směřující do vnitř kurs. Užívej protější techniku jestli vy jste doprava samozřejmě. Jestli vy jste 2 tečky nebo více mimo střední dělicí čáru vozovky, obraťte se na směřující až do 5 stupňů mimo směřující do vnitř kurs, a úroveň křídla. Užívej šíři směřující chyby k tomu, aby omezila míry korekce použít. To je obeznámený s vyhnout se bankovnictví víc než polovina standardního přepočítacího otočení při dělání kursových korekcí na ILS. Znovu, udělat malé změny a měly trpělivost.

Vy můžete také dostat hodně pomoci učení k tomu, aby letělo ILS z ředitele letu mód na automatickém pilotovi. Nechám vás čtete o to sám.

Snímání nástroje

Dělající malý, častý korekce míní vy budete potřebovat skenovat vaše prostředky rychle, jak jste učili se v nástroji dimenzující lekce. Technika pro skenovací prostředky v Boeingu 737 je trochu různý než Cessna Skyhawk, ale váš dřívější trénink by měl pomoci hodně zde.

Primární nástroj použít jak centrum bod je umělý horizont, nebo postoj směrovka auta (ADI) v tomto letadle. Cíl je začít v ADI, odkazu další klíčové prostředky jeden po druhém, vracející se do ADI. HSI odkazuje se na Horizontal Situation Indicator; VSI odkazují se na Vertical otáčkoměr.

Snímání nástrojeProstředky skenovat: 1–ADI; 2–VSI; 3–HSI; 4–Airspeed indikátor; 5–N1 procent; 6–Altimeter

Jedny snímací obrazce to pracují dobře pro Boeing 737 je následující:

ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, HSI, ADI (1, 3, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, rychloměr, ADI ( 1, 4, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, N1 procento, ADI (1, 5, 1)
ADI, VSI, ADI (1, 2, 1)
ADI, výškoměr, ADI (1, 6, 1)

Zkuste ne - ustálit na žádném nástroji. Vezměte duševní rychlý výstřel nástroje jak vy vrátíte vaše snímání k ADI. Použijte požadované korekce jak vy skenujete další prostředky: toto je legrační část. Skákat prostředky vy nemusíte skenovat. Jestli vaše vzdušná rychlost je kde vy chcete to a stabilizovaný, vy můžete skákat N1 procento zapíšete se to kolo.

Jak vy blízko přístupu konec ranveje, rádiový maják a plachtí jehličí svahu bude víc citlivý (tak netropí si žerty z nich). Tyto jehličí ukážou změnu rychlejší než kdy vy jste začali přístup. Vzdorujte pokušení k tomu, aby použilo velké korekce dolů blízko spodní části ILS. Užívej stejný malý, ale časté korekce a vy budete držet se proces.

Tak, pořádně konfigurovaný a dobře odvětvený letadlo je snadný k tomu, aby letělo. Pamatujte si :

 • Stanovené N1 procento pohání v specifikovaném rozsahu
 • Užívej cílové rychlosti jak doporučené
 • Užívej nastavení plácnutí specifikovaného
 • Leťte smůlu jak doporučenou

držením ty čtyři body v mysli, jehličí budou pohybovat pomalu a byla snadná k tomu, aby opravila.

Možná, že bys mohl také chtít recenzovat (a možná tisk) přístup a přistávací rychlý odkaz stoly: Přímý vizuální přístup a Jak přistát .

Začíná to být nějaký lépe než toto? Možná, ale vy musíte připouštět to létání ILS přístup k Boeingu 737 je báječná zkušenost. Myslím si, že vy jste připravení dát této ILS lekci zkoušku. Tak mít na to. Jen pamatujte si, že to bere praxi k tomu, aby dostala dobrý v cokoli. Tak bez obav recenzovat tuto školní lekci země tak mnohokrát jak vy přejete si a tisknout rychlý odkaz stoly. Předpokládejte během , že ILS, rádiový maják a plachtí jehličí svahu držet udeření jejich zastavení jak oni vylítnou, dolů, vpravo a vlevo. Jestli toto stane se není vyloučeno, že jeden z vašich pasažéřů mohl by říct, "hej !, myslím si, že vy jste odešli vaše znamení směru jízdy na." Jestli vy slyšíte toto, nejsou vyvedený z míry. Jen držte opakování této lekce až do těch jehličí zůstávají trvalý během přístupu. To je nazývaný učením.

Ok, ahoj v kabině pilota. Kliknout na Leťte tuto lekci připojit k praktikovat co vy právě jste učili se.